Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tren İle Doğu Anadolu Turu (5 Gece 6 Gün )

3 GECE OTEL KONAKLAMALI

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız..

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Tren İle Doğu Anadolu Turu (5 Gece 6 Gün ) Hakkında Genel Bilgiler

1.Gün : (Cumartesi) Eskişehir – Ankara 

 Belirlenen saatte misafirlerimiz ile buluşuyor ve  Ankara’ya doğru otobüsümüzle ( kişi sayısı ve yoğunluk durumuna bağlı olarak transfer hızlı tren ile gerçekleşebilir.) hareket ediyoruz.

NOT:Şehir dışından direkt olarak Ankara Garına gelecek misafirlerimizin en geç 17.00'da tren garında olmaları gerekmektedir.

17:00 – Ankara YHT garına varıyoruz ve diğer şehirlerden katılım sağlayan misafirlerimizle buluşup saat 17:45’e kadar alışveriş ve yemek molası veriyoruz.

17:55 - Dünya’nın en güzel 10 demiryolu seyahat rotası içerisinde yer alan, rotası üzerindeki güzellikleri anlatmaya kelimelerin yetersiz kalacağı, trenimizde vagonumuza yerleşip muhteşem bir yolculuğun ilk adımını atacağız. Tren yolculuğumuzu daha renkli hale getirmek için nostalji müzik dinletileri, vagon süslemeleri, çeşitli etkinlikler yaparak bu seyahati daha unutulmaz kılıyoruz.

Akşam Yemeği: Ekstra olup dileyen misafirlerimiz önceden hazırladıkları yemeklerden yiyebilir, dileyen misafirlerimiz ise tren restoranından faydalanabilir.

Konaklama: Trende bize özel olan pulman koltuklu vagonumuzda olacaktır.

 2. Gün : (Pazar) Erzurum

Güzel bir müzikle güne merhaba dedikten sonra, uçsuz bucaksız güzellikleriyle içimizi açan muhteşem Anadolu manzarası içinde kaybolup, trenimizin vereceği molalarda ve yol boyunca eşsiz manzaralarda çekilen fotoğraflarla günü tren yolculuğu ile geçireceğiz.

01:13

04:40

10:56

15:15 (Normal rota süreleridir, genelde 2-2 buçuk saat rötar olur)

Kayseri

Sivas

Erzincan

Erzurum

İkindi saatlerinde Doğu Anadolu’nun rakımı en yüksek ve yüzölçümü em büyük ili olan Erzurum’a varacağız. Tur süresi boyunca kullanacağımız otobüsümüze yerleşip ilk olarak Türkiye’nin önde gelen kış turizmi duraklarından ve en çok rağbet gören kayak merkezlerinden biri olan Palandöken Kayak merkezine gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz kapalı teleferikler aracılığıyla zirveye ulaşıp tüm Erzurum ayaklarının altında olacak şekilde fotoğraflar çekinebilir ve vakit geçirebilirler. Dileyen misafirlerimiz ise çay, kahve, salep eşliğinde dinlenebilirler. Palandöken Kayak merkezi gezimizin ardından  bölgedeki otelimize geçip akşam yemeği sonrası günü sonlandıracağız.

Sabah Kahvaltısı : Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler.

Öğle Yemeği :  Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler.

Akşam Yemeği :  Otelimizde / Restoranda set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır (Ücrete Dahil).

Konaklama : Erzurum  4* Otel

Otele Varış Saati : Ortalama 19:00 .

 3. Gün (Pazartesi) Erzurum – Sarıkamış – Kars

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Erzurum tarihini gezip göreceğimiz turumuza başlıyoruz. İlk olarak otobüsümüzle Erzurum Ulu camiine gideceğiz, otobüsümüzden indikten sonra yaklaşık 4 saat otobüsten uzak olacağımız için gerekli malzemeleri yanınıza almanız gerekebilir. Erzurum Ulu camiini gezdikten sonra, Üç Kümbetleri gezip fotoğraf çekindikten sonra Çifte Minareli Medresenin yanından geçip 13 eski Erzurum evinin birleştirilmesi ile oluşan bir müze olan Erzurum evleri müzesini gezip çay-kahve molası vereceğiz. Molanın ardından Çifte Minareli Medreseyi gezip hikayesini rehberimizden dinledikten sonra yol üstünde Erzurum Kalesini ve Caferi Camiini görüp oradan Lala Mustafa Paşa camiini ve Yakutiye Medresesini göreceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün Erzurum kongresi için geldiğinde konakladığı Atatürk Evi’ni gezip güzel hikayesini dinledikten sonra ünlü Erzurum oltu taşı alabileceğimiz ve hemen karşısında yine Erzurum’a has kadayıf dolmasından tadabileceğimiz yer olan Rüstem Paşa bedestenine yani Taşhan ’a gideceğiz. Taşhan gezimizden sonra meşhur cağ kebabını tatmak üzere öğle yemeği molası vereceğiz ve sonrasında Kurtuluş Harbinde ülkemizin kaderini çizen yegane noktalardan olan Erzurum Kongre binasını gezip kongre sırasında oturulan sıralarda oturup Erzurum kongresini ve sonuçlarını dinledikten sonra cefakar Erzurum ve Erzurumluların vatan sevgisini gösteren, savaşların sadece askerlerle değil halkla, kadınlarla ve hatta çocuklarla nasıl kazanıldığının göstergesi olan Nene Hatun’un mezarının da bulunduğu 93 harbi adını verdiğimiz Rus-Türk harbinin yaşandığı Aziziye Tabyaları ve Nene Hatun Tarihi Milli parkına gidiyoruz. Aziziye tabyaları sonrası Erzurum gezimizi tamamlayıp Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz.

Yol üzerinde Karga pazarı dağları ve Aras nehirlerinin birleştiği noktada 13. yüzyılda inşa edilmiş olan Çobandede Köprüsünde fotoğraf molası ve panoramik olarak göreceğimiz Bizans’ın en doğudaki kalesi olan Pasinler Kalesi’nin ardından Sarıkamış’a ulaşıyoruz. Hava durumu ve trafik izin verdiği müddetçe yol üstünde dünya tarihinde ilk kez aksesuar olarak kullanılan kimi zaman ayna kimi zaman bıçak ve balta görevi görmüş olan obsidyen maden yatağında mola verebilir ve kendi elinizle yatağından çıkaracağınız obsidyenlere sahip olabilirsiniz. Molanın ardından; düşmandan çok hava münasebetiyle savaşan, 60 bini şehit 20 bini kayıp olmak üzere 90 binlere ulaşan kayıplar verdiğimiz Sarıkamış Allahuekber dağlarına bakan Sarıkamış Şehitleri Anıtına ulaşıyoruz. Anıtı gezdikten ve şehitlerimizi yad ettikten sonra Sarıkamış merkezine doğru hareket ediyor ve panoramik olarak harika mimariye sahip doğayla iç içe inşa edilmiş Katerina Köşkünü görüyor ve oradan Sarıkamış Kayak Merkezine gidiyoruz. Orada vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirler çay-kahve-sahlep eşliğinde soba başında vakit geçirebilir dileyen misafirlerimiz ise telesiyejler yardımıyla zirveye çıkabilirler. Bu süre içerisinde obsidyenden üretilmiş hediyelik eşyalar satın alabilir veya kayak yapabilirsiniz. Serbest zaman sona erdikten sonra Kars merkezde bulunan otelimize ulaşıp bu güzel günü daha güzel bir güne uyanmak üzere sonlandırıyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelimizde açık büfe olarak sunulmaktadır (Ücrete Dahil).

Öğle Yemeği :  Ekstra olup Rehber Tavsiyesi Cağ Kebabı .

Akşam Yemeği :  Restoranda set menü olarak sunulmaktadır (Ücrete Dahil).

Konaklama : Kars  4* Otel

Otele Varış Saati : Ortalama 20:00 .

 4. Gün (Salı) : Ani Harabeleri – Çıldır Gölü – Kars

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası 1001 kiliseli şehir olarak bilinen Ermeni krallığına başkentlik yapmış büyük bir ticaret merkezi olan ve Tarihi İpek yolunun Anadolu’ya giriş yaptığı ilk yer olarak önem arz eden Ani Harabeleri ile gezimize başlayacağız. 1-2 saatlik yürüyüş gezisi olacağı için ve etrafı boş olan bir yerleşim yeri olduğundan dolayı soğuk olma olasılığı yüksek olan yerlerdendir hazırlıklı gelmenizi öneririz. İlk olarak şehir surlarını görüp Aslanlı kapıdan giriş yaptıktan sonra sırasıyla Aziz Prkitch kilisesi, Küçük Hamam, Büyük Katedral ( Fethiye camii), İpek Yolu Köprüsü,  Ebu’l Menuçehr Camii, Genç Kızlar Kilisesi, Rahibeler Manastırı, İç Kale, Poladoğlu Kilisesi, Bostanlar deresi mağaraları, Selçuklu Sarayı, Selçuklu Kervansarayı, Büyük Hamam, Ateşgede Tapınağı ve Gürcü kilisesini görüp Ani harabeleri gezimizi tamamladıktan sonra Çıldır Gölüne doğru yola çıkacağız. Kış aylarında buz tutması nedeniyle üzerinde atlı kızak yapılabilen ve bununla ünlenen Çıldır gölünde serbest zamanımız ardından rotamızı Kars merkeze doğru çevireceğiz. Öğle yemeğimizin ardından Kars merkezi rehberimiz eşliğinde gezip Kars’ta bulunan tüm tarihi binaları görme şansı elde edeceğiz. Kars Kalesi, Fethiye Camii (Alexandr Neviyski Katedrali), Evliya Camii, Kümbet Camii (12 Havariler Kilisesi), Yusuf Paşa Camii, Taş köprü, Namık Kemal Evi ( Aşıklar Evi), Maliye Misafirhanesi, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Defterdarlık, İl Sağlık Müdürlüğü Binası, Vali Konağı, Eski Emniyet Müdürlüğü, Butik Otel (Kar’s Otel), Ticaret ve Sanayi Odası Binası, Hekim Evi ( Cheltikov otel) , Eski Anadolu Lisesi Binası, Belediye Binası, Tuncer Gülensoy Evi gibi tarihi Baltık mimarisi eserlerin hepsini görebileceğimiz bir şehir turunun ardından otelimize geçip biraz dinleniyoruz ve Kars’ın ünlü kaşar peyniri gibi tadına doyamayacağınız türde peynir vb. alışverişi için yola çıkıyoruz. Alışverişimizi tamamladıktan sonra akşam yemeğimizin de olacağı ünlü Kafkas eğlencesi gecemize katılmak isteyen misafirlerimizle eğlenceye katılıyor ve muhteşem bir günü daha ertesi gün daha çok eğlenmek üzere sonlandırıyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelimizde açık büfe olarak sunulmaktadır (Ücrete Dahil).

Öğle Yemeği :  Ekstra olup Rehber Tavsiyesi Piti , Hangel Menü .

Akşam Yemeği :  Ekstra olup Rehber Tavsiyesi Kaz Menü .

Konaklama : Kars 4* Otel

Otele Varış Saati : Ortalama 18:00 

 5.Gün (Çarşamba)  KARS- ANKARA

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Kars Tren Garına hareketle saat 08.00 TCDD garından pulman  vagonumuzda koltuklarımıza yerleşerek, uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkânına sahip olacağız. Tren yolculuğumuzu vagonlarımız da ki keyifli bir uyku ile sonlandırıyoruz. Bu gece konaklama trende olacaktır. 

6.Gün(Perşembe): ANKARA - ESKİŞEHİR

Sabah saatlerinde nostaljik müzikler ve eşsiz Fırat Nehri manzarası ile geçireceğimiz yolculuğumuz ardından Ankara’ya ulaşıyoruz.

Ankara’da buradan katılan misafirlerimiz ile vedalaştıktan hemen  sonra Eskişehir’e transferimizi gerçekleştirip bir başka Karnaval Tour etkinliğinde görüşmek üzere  turumuzu noktalıyoruz.

NOT: YAŞANABİLECEK OLUMSUZ DURUMLARDA REHBERİN PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI VARDIR.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • KARNAVAL TOUR OFİS ÖNÜ (12:00)
  • H.POLATKAN MİGROS ÖNÜ (12:15)
  • POLATLI (16:00)
  • ANKARA GAR (17:15)
Tur Hareket Tarihleri:
28 Ocak • 04, 11, 18, 25 Şubat • 04, 11, 18, 25 Mart • 01 Nisan
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
28.01.20233.800,00 TL5.700,00 TL 3.800,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 950,00 TL
7 - 12 Yaş 1.900,00 TL
0 - 3 Yaş 950,00 TL
4 - 6 Yaş 950,00 TL
7 - 12 Yaş 1.900,00 TL
Taksitler »
04.02.20233.800,00 TL5.700,00 TL 3.800,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 950,00 TL
7 - 12 Yaş 1.900,00 TL
0 - 3 Yaş 950,00 TL
4 - 6 Yaş 950,00 TL
7 - 12 Yaş 1.900,00 TL
Taksitler »
11.02.20233.800,00 TL5.700,00 TL 3.800,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 950,00 TL
7 - 12 Yaş 1.900,00 TL
0 - 3 Yaş 950,00 TL
4 - 6 Yaş 950,00 TL
7 - 12 Yaş 1.900,00 TL
Taksitler »
18.02.20233.800,00 TL5.700,00 TL 3.800,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 950,00 TL
7 - 12 Yaş 1.900,00 TL
0 - 3 Yaş 950,00 TL
4 - 6 Yaş 950,00 TL
7 - 12 Yaş 1.900,00 TL
Taksitler »
25.02.20233.800,00 TL5.700,00 TL 3.800,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 950,00 TL
7 - 12 Yaş 1.900,00 TL
0 - 3 Yaş 950,00 TL
4 - 6 Yaş 950,00 TL
7 - 12 Yaş 1.900,00 TL
Taksitler »
04.03.20233.800,00 TL5.700,00 TL 3.800,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 950,00 TL
7 - 12 Yaş 1.900,00 TL
0 - 3 Yaş 950,00 TL
4 - 6 Yaş 950,00 TL
7 - 12 Yaş 1.900,00 TL
Taksitler »
11.03.20233.800,00 TL5.700,00 TL 3.800,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 950,00 TL
7 - 12 Yaş 1.900,00 TL
0 - 3 Yaş 950,00 TL
4 - 6 Yaş 950,00 TL
7 - 12 Yaş 1.900,00 TL
Taksitler »
18.03.20233.800,00 TL5.700,00 TL 3.800,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 950,00 TL
7 - 12 Yaş 1.900,00 TL
0 - 3 Yaş 950,00 TL
4 - 6 Yaş 950,00 TL
7 - 12 Yaş 1.900,00 TL
Taksitler »
25.03.20233.800,00 TL5.700,00 TL 3.800,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 950,00 TL
7 - 12 Yaş 1.900,00 TL
0 - 3 Yaş 950,00 TL
4 - 6 Yaş 950,00 TL
7 - 12 Yaş 1.900,00 TL
Taksitler »
01.04.20233.800,00 TL5.700,00 TL 3.800,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 950,00 TL
7 - 12 Yaş 1.900,00 TL
0 - 3 Yaş 950,00 TL
4 - 6 Yaş 950,00 TL
7 - 12 Yaş 1.900,00 TL
Taksitler »

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

▶️Gidiş-Dönüş Ulaşım
▶️Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
▶️3 Gece Otel Konaklaması
▶️Otellerdeki 3 Kahvaltısı
▶️Otellerdeki 2 Akşam Yemeği
▶️Seyahat Sigortası
▶️Karnaval Tour Rehberlik Hizmeti
▶️Eskişehir-Ankara Transferi
▶️Ankara-Eskişehir Transferi
▶️Tren Pulman Gidiş Bileti
▶️Tren Pulman Dönüş Bileti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

▶️Öğle Yemekleri
▶️Müze Ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri
▶️Kişisel Harcamalar
▶️Kafkas Eğlencesi
▶️Tüm Yolculuk Esnasında Yiyecek ve İçecekle
Ek Bilgiler

- Tren saatlerindeki değişiklikler neticesinde programda oluşabilecek saat farklılıkları en az 1 gün öncesinden misafirlere bildirilecektir.

- Rehber programda belirtilen yerlerin tamamını gezdirek kaydıyla programda değişiklikler yapabilir.

- Gezimiz bir paket tur'dur. Kullanılmayan hizmetler için iade istenemez.

- Misafirler tarafından Belirtilen saatlere uyulmaması gibi durumlarda oluşabilecek mağduriyetlerden firmamız sorumlu değildir.

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Tren İle Doğu Anadolu Turu (5 Gece 6 Gün ) Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?