Faustina Hotel Kuşadası

Fiyatı Sorunuz

Faustina Hotel Kuşadası Hakkında Genel Bilgiler

Otel Olanakları

Ücretsiz Olanaklar
 • Resepsiyon Hizmeti
 • Lobi Bar
 • Kapalı Restoran
 • Açık Restoran
 • Lobi
 • Döviz Bozdurma
 • Otopark
 • Snack Bar
 • Kablosuz İnternet
 • Masa Tenisi
 • Voleybol
 • Hamam
 • Dart
 • Basketbol
 • Açık Havuz
 • Çocuk Havuzu
Ücretli Olanaklar
 • Tuz Odası
 • Masaj
 • Tenis Ekipmanları
 • Pool Bar (22.00'den sonra ücretli.)
 • Bar
 • Taze Sıkılmış Meyve Suları
 • Emanet Kasası
 • Tenis Sahası Işıklandırması
 • Tekne Turu
 • Doktor
 • Toplantı Salonu
 • Telefon ve Faks Hizmeti
 • Bisiklet Kiralama
 • Sauna
 • Tenis Sahası
 • Mini Golf
 • Masaj, Kese ve Cilt Bakımları

Covid-19 Kapsamında Alınan Tedbirler

Her misafire otel girişinde, son 14 gün içerisinde Sağlık Bakanlığı’nın risk grubu olarak belirlediği ülkelerden gelip gelmediklerine dair sorular yöneltilecek, bu bilgiler ilgili formlar ile kayıt altına alınacaktır.
· Giriş yapan tüm misafirler, tedarikçiler ve çalışanların ateşi termal ateş ölçer ile ölçülecek, ateşi 38 derece ve üzerinde olanlar otele alınmayacaktır.
· Otel yönetimi içerisinde Covid-19 Pandemi Kurulu oluşturulmuştur.
· ISO 9001&HACCP belgeli olan tesisin uyguladığı tüm prosedürlere, talimatlara ve ilgili formlara Covid-19 kapsamında gerekli olan tüm düzenleme ve ilaveler yapılmaktadır. Turizm Bakanlığı tarafından açıklanan sertifikasyon koşulları doğrultusunda son haline getirilecektir.
· Güvenli sosyal mesafe ile ilgili alanlar netleştirilip ve bu alanlarda misafiri yönlendirmek ve farkındalık yaratmak amacı ile zeminlerde sticker çalışması hazırlanacaktır.
· Ortak alanlarda (restoran, bar, lobby, havuz, bahçe, SPA ve welness alanı) güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi yapılacaktır. Bu konuda misafirlere ve çalışanlara yönelik bilgilendirme panoları düzenlenecektir.
· Tesise yeni başlayacak çalışanlar, sağlık kontrol raporu ile işe alınacaktır. Bu çalışanlara, oryantasyon eğitimi kapsamında Covid-19 eğitimi verildikten sonra işbaşı yaptırılacaktır. Eğitim sonrasında ise sınav yapılmaktadır.
· Çalışan eğitimleri belirli aralıklarla tekrarlanacaktır.
· Tesiste yeterli adetteki malzeme ve dezenfeksiyon makineleri ile dezenfeksiyon yapılacaktır.
· Belirlenen prosedür ve talimatlara göre; periyodik olarak açık, kapalı, kişisel ve personel alan dezenfeksiyonu yapılacaktır.
· Tesiste bakteriler ve virüs üzerinde etkili olduğu kanıtlanmış ve insan sağlığına zararlı olmayan belgeli dezenfektanlar kullanılarak ilaçlama yöntemi uygulanacaktır.
· Misafirlerin çıkış işlemi sonrasında ilgili oda dezenfeksiyon işlemine tabi tutulacak, yeni giriş için oda en az 24 saat boş bırakılacak ve iyice havalandırılacaktır.
· Oda blokajları güvenli sosyal mesafe kuralları gözetilerek yapılacaktır.
· Oda içerisinde kullanılan çarşaf ve havlu gibi tekstil ürünleri 90 derece ısıda özel belgeli kimyasallar ile yıkanacaktır.
· Mal kabul ve tesellüm alanları belirlenen prosedür ve talimatlara göre düzenli dezenfekte edilecek ve yapılan işlemler formlar ile kayıt altına alınacaktır.
· Depo ve gıda güvenliği denetimi sürekli olarak gıda mühendisi tarafından yapılacaktır.
· Mutfak alanı, belirlenen prosedür ve talimatlara göre temizlenip dezenfekte edilerek gıda mühendisi tarafından kontrolü yapıldıktan sonra ilgili formlar ile kayıt altına alınacaktır.
· Tüm gıda ürünlerinin kabulü, depolanması, kullanımı ve sunumu belirlenen prosedür ve talimatlar doğrultusunda ilgili departman müdürü ve gıda mühendisi tarafından takip edilecek, ilgili formlarla gıda mühendisi tarafından kayıt altına alınacaktır.
· Ortak alanlar belirlenen prosedür ve talimatlar doğrultusunda günlük rutin olarak dezenfektanlar ile temizlenecektir.
· Yemek servis takımları özel bulaşık deterjanları ile yıkanıp ve dezenfekte edilecektir.
· Yiyecek ve içecek servisi, maske ve eldiven takmış çalışanlar tarafından güvenli sosyal mesafe kuralları gözetilerek yapılacaktır.
· Oda temizliği özel kıyafetli, maske ve eldiven kullanan çalışanlar tarafından yapılacaktır.
· Covid-19’la ilgili önlemler ve prosedürler hakkında tüm çalışanlara, konusunda uzman bir firma ve kişiler tarafından teorik ve uygulamalı şekilde gerekli eğitimler verilecektir.
· Tüm genel alanlara, katlara ve personel alanlarında görülebilir noktalara (çocukların ulaşamayacağı şekilde) dezenfektan aparatları konulacaktır.
· Asansör kullanımında sosyal mesafe kuralları gözetilecek, öncelikler belirlenerek aileler, yaşlılar, engelli misafirler ve hamileler için gerekli yönlendirmeler yapılacaktır.
 
· Sosyal mesafeyi gözetebilmek amacı ile Resepsiyon önü bekleme olmayacak şekilde misafir giriş işlemleri birebir ilgi ile tek tek yapılacak, misafir talepleri hızla karşılanacaktır.
· Bakanlık sertifikasyon açıklamalarına göre gerekirse çift ana restaurant kullanılarak sosyal mesafe korunacaktır.
· Bakanlık sertifikasyon açıklamalarına göre ana restaurantta açık büfe hizmeti yerine oluşturulacak özel a la carte menü ile masaya yemek servisi yapılabilecektir.
· Restaurant düzeninde masa planları sosyal mesafe gözetilerek yerleşim yapılacaktır.
· İçecek servisi bar önünde bekleme şeklinde değil masaya servis yapılacaktır.
· Havuz başında sosyal mesafe gözetilerek şezlong yerleşimi yapılacaktır.
· Havuz dezenfeksiyonu sağlık bakanlığının öngördüğü nominal değerlere göre yapılacak, periyodik olarak talimatlara göre ilaçlama yapılacak ve ilgili kontrol formları ile değerlerin takibi sağlanacaktır.
· Kullanım suyu dezenfeksiyonu belirlenen prosedür ve talimatlara göre yapılacak, nominal değerler kapsamında sürekliliği ve takibi lejyonella sorumluları tarafından sağlanacaktır.
· Spa&wellness, fitness alanının özel ekipmanlarla belirlenen prosedür ve talimatlar doğrultusunda dezenfeksiyonu sağlanacak ve kullanımı sosyal mesafe gözetilerek sınırlı sayıda kullanım imkanı tanınacak.
· Sağlık elamanı ile 7/24 hizmet imkanı sağlanacak.
· Web sitemizde, sosyal medya hesaplarımızda, genel alan ve odalarımızda özel hazırlayacağımız broşürler ile, TV ‘lerde info kanalımızda özel hazırladığımız kısa video sunumu ile ve ortak kullanım alanlarındaki yönlendirmeler ile misafirimiz; Covid 19 tedbirleri hakkında bilgilendirilecek ve gerekli durumlarda misafir ilişkileri sorumluları tarafından uyarılacaktır.
· Tüm personel lojman ve diğer personel kullanım alanlarına da Covid 19 ve gerekli önlemlere ilişkin farkındalık yaratacak posterler, afişler asılacaktır.


Yeme/İçme

Yarım Pansiyon konaklamalarda; sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dışında alınan tüm yiyecekler ücretli. Tesis genelinde alınan tüm içecekler ücretli.

Yarım Pansiyon Plus konaklamalarda; sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dışında alınan tüm yiyecekler ücretli.Tesis genelinde alınan tüm içecekler ücretli. 17.00 - 18.00 arası sadece çay, nescafe, su ve kuru pasta ücretsiz.

Alkolsüz Her Şey Dahil konaklamalarda; sabah, öğle ve akşam açık büfe yemekler ücretsiz. Tesisin belirlemiş olduğu markalar dahilinde yerli alkolsüz içecekler 10.00-22.00 saatleri arasında ücretsiz.

Her Şey Dahil konaklamalarda; sabah, öğle ve akşam açık büfe yemekler ücretsiz. Tesisin belirlemiş olduğu markalar dahilinde yerli alkollü ve alkolsüz içecekler 10.00-22.00 saatleri arasında ücretsiz. Minibar ücretli olarak günlük yenileniyor.

Pool Bar 22.00'den sonra 00.00'a kadar ücretlidir.

01.05 - 22.05.2021 tarihleri arası Yarım Pansiyon hizmeti veriliyor.

Hizmet Saatleri

07.30-10.00 Kahvaltı 12.30-14.00 Öğle Yemeği 19.30-21.30 Akşam Yemeği (Yüksek Sezonda 20.00-22.00)  


Plaj

Denize sıfır konumdaki tesisin özel iskelesi ve 100 m uzunluğunda kum-çakıl plajı bulunuyor. Şezlong, şemsiye, minder plajda ve havuzda ücretsiz. Havlu hizmeti bulunmuyor.


Konum

Güzelçamlı mevkiindeki tesis, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na 115 km mesafede konumlanıyor.


Genel Tanıtım

Ege kıyılarının ortasında zengin tarihi, eşsiz doğal güzellikleri ve konforu ile misafirlerini ağırlayan Faustina Hotel Kuşadası, Güzelçamlı bölgesinde hizmet veriyor. Tesis, denize sıfır konumu ile dikkat çekiyor.

Kendine ait özel plajı bulunan tesis, 150 m uzunluğundaki sahiliyle de kendine hayran bırakıyor. Denize girmek istemeyen misafirler için de tesiste, açık yüzme havuzu bulunuyor. Tesisin havuzunda eğlenerek serinleme imkanı bulabilirsiniz. Dileyen misafirler tesiste mini golf de oynayabilir.

Tesisi açık ve kapalı restoranlarında servis edilen enfes kahvaltı ile güne keyifle başlayabilir, öğle ve akşam yemeklerinde birbirinden lezzetli tatları deneyimleyebilirsin. Tesis içerisinde bulunan masaj hizmetlerinden yararlanarak rahatlayabilir ve kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz. Tesisin odalarında; klima, TV, kablosuz internet erişimi, telefon ve kasa gibi olanaklar yer alıyor. Tesiste ayrıca; doktor, fotoğrafçı ve araç kiralama gibi hizmetler de mevcut.

Tesis, Dilek Yarımadası Milli Parkı'na 300 m, Adnan Menderes Havaalanı'na 115 km, Kuşadası'na 20 km ve Pamukkale'ye ise 200 km mesafede konumlanıyor.


Çocuk/Bebek

Tesiste minik misafirler için çocuk havuzu bulunuyor.


Diğer Olanaklar

Tesiste akşam yemeklerinde canlı müzik bulunuyor.


Balayı

‣ Oda süslemesi ** Balayı paketinden yararlanmak isteyen çiftlerin daha önceden tesisi bilgilendirmesi gerekiyor.


Spa / Wellness

Tesisin SPA ve wellness bölümünde; hamam, sauna, tuz odası, masaj, kese ve vücut bakımı gibi olanaklar bulunuyor.


Faustina Hotel Kuşadası Konumu

Faustina Hotel Kuşadası HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu otel için toplam puanınız

Hizmet Kalitesi Nasıldı?

Odaların Temizliği Nasıldı?

Yemekler Nasıldı?

Otelin Konumu Nasıldı?


Otel Bilgileri

Benzer Oteller

Korumar Hotel Deluxe

Korumar Hotel Deluxe

Aydın / Kuşadasi

Fiyatı Sorunuz

Green Gold Hotel

Green Gold Hotel

Aydın / Kuşadasi

Fiyatı Sorunuz

Arora Hotel

Arora Hotel

Aydın / Kuşadasi

Fiyatı Sorunuz

Asena Hotel

Asena Hotel

Aydın / Kuşadasi

Fiyatı Sorunuz

Ponz Boutique Hotel

Ponz Boutique Hotel

Aydın / Kuşadasi

Fiyatı Sorunuz

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır Karnaval Tour. by Acente2