ENDÜLÜS TURU

 • ENDÜLÜS TURU
 • ENDÜLÜS TURU
 • ENDÜLÜS TURU
 • ENDÜLÜS TURU
 • ENDÜLÜS TURU
 • ENDÜLÜS TURU
 • ENDÜLÜS TURU

ENDÜLÜS... Sizi portakal kokularıyla karşılayan, 20.yüzyılın en büyük ressamlarından birinin doğum yeridir Malaga. Picasso‘nun hayatını anlatan belgeselde yine o şehirden çıkan bir ünlünün (Antonio Banderas) oynamasi tesadüf değildir. Endülüs'te herşey içiçe geçmiştir. Tarik Bin Ziyad ile başlayıp Ibni Rusde, Ziryaba, Ibni Haldun, Cervantes, Carmen Operası, Sevil Beüberi bu toprakların insanlığa armağanıdır. Alhambra Sarayı sizi binbir gece masalllarına götüren bir ışık, ses ve taş ustalığının doruk noktasıyken, Sacramonte Çingene Mahallesi ise Hindistan'dan yıllar önce göç eden topluluğun ezgileriyle karşılar. Federico García Lorca’dır Granada. Onun şiirleri, oyunları şehrin her tarafına ruhunu yansıtmıştır. Yollara düşerseniz Cordoba‘ya doğru, bir zamanların 1250 sütunlu camisi Mezquita, geçmişte olduğu gibi yine ihtişamıyla durmaktadır. Cordoba'dan Sevilla‘ya, Quadalquivir Nehri yol arkadaşlığı edecektir. Eski adıyla Isbiliyya Türkçe deyişle Sevil kucak açmış sizi beklemektedir. Kristof Colomb katedralde sonsuzluk uykusuna devam ederken, karşıda Alcazar Sarayı'nda ziyaretçiler Game of Thrones'un çekildiği bölümleri tekrar hafızalarında canlandırmakla meşgul olacaklar. Sadece Endülüs Eyaleti'nin değil, Flamenco'nun da başkentidir Sevilla. En güzel Flamenco mekanları bu şehirdedir. Tarihsel yolculuğa devam etmek isterseniz, Ronda sizi beklemektedir. Ernest Hemingway, Orson Welles, Rilke bir zamanlar yaşamak için hep bu şirin yeri seçmişlerdir. Yahya Kemal'in şiiri belki de en güzel özetler bu bölgeyi “Endülüs‘te Raks”...

 

1.GÜN İSTANBUL – MALAGA - GRANADA İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde uçuştan en az 3 saat önce hazır bulunulması tavsiye edilir. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1305 tarifeli seferi ile saat 09:25'de Malaga'ya hareket. Yerel saate göre 12:10'da Malaga'ya inişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Granada'ya hareket ve panoramik Granada şehir turu. Şehir turunun ardından serbest zaman. Tur bitimi otele hareket, odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2. GÜN ENDÜLÜS TURU

 

3.GÜN Endülüs Turu Itinerary Image 2.GÜN GRANADA (SACROMONTE ÇİNGENE MAHALLESİ & ALBAICIN) Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile extra olarak Sacromonte Çingene Mahallesi & Albaicin turunu gerçekleştiriyoruz. Sacromonte'de, Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan eski Çingene Mahallesi'nde bulunan doğal mağaralarda bir içecek eşliğinde Çingene Show'unu izliyoruz. Gösterinin ardından yine Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan eski Müslüman Mahallesi Albaicin'i gezerek turumuzu sonlandırıyoruz. Otelimize geri dönüş ve geceleme otelimizde.

4.GÜN Endülüs Turu Itinerary Image 3.GÜN GRANADA - CORDOBA (CORDOBA ESKİ ŞEHİR VE CORDOBA CAMİİ) - SEVILLA Sabah kahvaltısı ardından odaları boşaltıp ve Sevilla'ya hareket ediyoruz. Yol üstünde extra olarak Cordoba Eski Şehir ve Cordoba Camii Turu yapılacaktır. (Katılmak istemeyen misafirlerimiz şehir girişinde dinlenme tesisinde bırakılacaktır.) Cordoba‘ya varışta yapılacak olan panoramik şehir gezisinde yapımına 785 yılında başlanan ve 987 de tamamlanan, Batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii ve Musevi Mahallesi görülecek yerler arasındadır. Ardından Cordoba Camii turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tur bitimi Sevilla'ya hareket ediyoruz ve varışımızı takiben yapılacak panoramik Sevilla şehir tutunda; Muvahhit’ler döneminden kalma eski Ulu Camii’nin yerine 15.yüzyılda inşa edilmeye başlanan Katedral, Arap, Gotik ve Rönesans tarzı sarayların yan yana yükseldiği Krallık Malikânesi Alcazar ve Altın Kule denilen 13. Yüzyıldan kalma kule görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize hareket, odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 4.GÜN SEVILLA (RONDA - FLAMENCO) Sabah kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz extra düzenlenecek olan Ronda turuna katılabilirler. Dünyaca ünlü, tarih kokan Ronda şehir gezisi sonrası Sevilla'daki otelimize geri dönüyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile extra olarak düzenlenen muhteşem bir Flamenco Show'unu izlemek için otelden hareket ediyoruz. Gösteri sonrasında otele geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

5.GÜN SEVILLA - (MALAGA) - İSTANBUL Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimiz tarafından belirtilecek saatte Malaga'ya hareket. Tüm grubun katılımı ile ekstra olarak düzenlenecek Malaga Turu'na katılma imkânı buluyoruz. Ünlü ressam Pablo Picasso’nun doğduğu şehir olan Malaga'daki turumuzda; Paseo de Parque (Park Caddesi), Plaze de la Merced, Malaga Katedrali, Calle Marques de Larios, Cervantes Tiyatrosu, Puerto Marina (Liman),La Alcazaba ve panoramik olarak Gibralfaro Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında Malaga Havalimanı'na hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1304 tarifeli seferi ile saat 17:25'de İstanbul’a uçuş. Saat 23:55'de İstanbul Havalimanı'na varış ve gezimizin sonu.

6.GÜN 

4.GECE

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul Havalimanı - Malaga - İstanbul Havalimanı gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

*Granada'da 2 gece ve Sevilla'da 2 gece belirtilen kategorideki otellerde toplam 4 gece oda kahvaltı (4 continental kahvaltı) konaklama *Havalimanı – otel – havalimanı ve tüm şehirler arası transferler

*Panoramik Granada ve Sevilla şehir turları

*KARNAVAL TOUR Türkçe Tur Liderliği Hizmeti *Havalimanı ve güvenlik vergileri

*Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.) *KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Vize ücreti ve servis bedeli 140 EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lüften isteyiniz.)

*Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları.

*Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

*Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

*Dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet

*SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)

*Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI
Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

*Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

*Rehberimiz turlarımızın içeriğine bağlı kalmak şartıyla, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerde de geçerlidir.

*Panoramik şehir turları müze ve ören yerlerinin girişlerini içermemektedir. Şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlı bir turdur.

*Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak)3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçüktür.

*Triple odalar müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitliğe göre 3 kişilik oda rezervasyonu yapılmaktadır. Triple odalar ek yatak nedeniyle diğer odalardan daha küçükmüş gibi görünebilir.

*Çocuk indirimi 2 yetişkinle aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

*Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup saat 14:00 – 15:00 arasındadır.Çıkış saatleri 10:00 dır.

*Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkede ki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklik göstermektedir.

*Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşu kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotura bildirilmelidir.

*Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg dır.Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir.Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa,bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir.Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup; KARNAVAL TOUR sorumluluğunda değildir.

*Turun satın alınması sırasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının doğru olarak bildirilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak biletlerin iptal ve değişiklik ceza bedelleri misafirden tahsil edilir.

*KARNAVAL TOUR vize alımlarında konsolosluk ve misafirlerimiz arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya ret vermesi Prontotur’un sorumluluğunda değildir.

*Programlarımızda belirtilen vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında belirtilmiştir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklarından kontrol edebilirler.

*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir.6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden misafirlerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

*Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.

*Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.

*Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

*Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

*Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz?) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Satın almış olduğunuz programın grup biletinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızda ki her uçuş mil garantisi vermez.

*Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir.KARNAVAL TOUR Havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumdadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Pronto Tour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

*Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları vb. durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

*Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

VİZE İŞLEMİ SİZİN İÇİN ACENTAMIZ ARACILIK HİZMETİ SUNMAKTADIR!!! 140 EUR

ENDÜLÜS TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

 • OTEL
 • MALAGA,GRANADA,SACROMONTE ÇİNGENE MAHALLESİ & ALBAICINGRANADA - CORDOBA (CORDOBA ESKİ ŞEHİR VE CORDOBA CAMİİ) - SEVILLARONDA - FLAMENCO)
 • İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI
 • 0850 532 2636

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır Karnaval Tour. by Acente2