İSKANDİNAVYA & FİYORD TURU

 • İSKANDİNAVYA & FİYORD TURU
 • İSKANDİNAVYA & FİYORD TURU
 • İSKANDİNAVYA & FİYORD TURU
 • İSKANDİNAVYA & FİYORD TURU
 • İSKANDİNAVYA & FİYORD TURU
 • İSKANDİNAVYA & FİYORD TURU
 • İSKANDİNAVYA & FİYORD TURU
 • İSKANDİNAVYA & FİYORD TURU
 • İSKANDİNAVYA & FİYORD TURU
 • İSKANDİNAVYA & FİYORD TURU
 • İSKANDİNAVYA & FİYORD TURU
 • İSKANDİNAVYA & FİYORD TURU
 • İSKANDİNAVYA & FİYORD TURU
 • İSKANDİNAVYA & FİYORD TURU
 • İSKANDİNAVYA & FİYORD TURU
 • İSKANDİNAVYA & FİYORD TURU

ISTANBUL HAVALIMANI - HAMBURG - KIEL (ALMANYA) İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, THY kontuarı önünde 05.30 da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra 07.25’de Türk Hava Yolları’nın TK 1661 nolu seferi ile Hamburg’a hareket. Yerel saat ile 09.40 de Hamburg’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Kiel limanındaki gemimize transfer. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra kabinlere yerleşme. Dinlenmek ve geminin aktivitelerinden yararlanmak için serbest zaman. Gemimiz saat 19.00 itibari ile limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide

2.GÜN İskandinavya & Fiyord Itinerary Image KOPENHAG (DANİMARKA) Gemimiz sabah saat 09.00'da Kopenhag Limanı'na yanaşacak. Danimarka’nın başkenti Kopenhag, ülkenin en büyük adası olan Zealand’da bulunuyor. Şehrin merkezinde bulunan Amalienborg Sarayı, günümüzde hala kraliyet ailesinin ikamet ettiği yer olarak ünlü. Avrupa’nın yaşam standartları en yüksek şehri Kopenhag aynı zamanda çok renkli bir gece hayatına da sahip etmektedir. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin extra olarak düzenleyeceği “Kopenhag Şehir Turu” na katılabilirler. Dünyanın en iyi yaşanacak beş şehrinden biri olarak tanımlanan Kopenhag’ın içindeki gezimizde ilk olarak şehrin simgesi olan ‘Küçük Deniz Kızı’, Amelienborg, Chiristianborg ve Rosenbourg Sarayları, Gefion Çeşmesi, Tivoli Bahçeleri, Özerk Hippy Mahallesi ve ‘Chiristiana’ görülecek yerler arasındadır. Ardından Kopenhag’ın merkezi Kongens Nytorv’da (Kral Meydanı); ünlü Stroget’de alışveriş yapmanız veya Nyhavn ‘da (Yeni Liman) gençlerin arasına karışmak için serbest zamanımız olacak. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz akşam 18:00'da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3.GÜN İskandinavya & Fiyord Itinerary Image DENİZDE SEYİR Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

4.GÜN İskandinavya & Fiyord Itinerary Image HELLESYLT & GEIRANGER(NORVEÇ) Gemimiz saat 07.00’da Hellesylt’e yanaşacak. Batı Norveç kıyılarının en büyük fiyordlarından biri olan burada arzu edenler rehberlerinin extra olarak düzenleyeceği “Hellesylt & Geiranger Turu” na katılabilirler. Şelaleleriyle, gölleriyle, karlı dağlarıyla mükemmel bir doğaya sahip olan Hellesylt, Norveç’in küçük bir köyü. Yaratıcı Henrik İbse’nin dramatik sanat eseri ''Brand'' bölgede görülmeye değer yapılardan biri. Genellikle yaz aylarında şehri ziyarete gelen turistlerin birçoğu, günün birinde buraya yerleşmeyi hayal ederek şehirden ayrılıyor. Storfjord’un sonundaki çatalda iki büyüleyici köy… İlk tanımı kuzeye giden posta rotası… Şimdilerde ise turizm merkezi… Gezimiz Geiranger’den başlayıp, Kartal Yolu’ nu takiple 1476 m yükseklikteki Dalsnibba Dağı'nı görebileceğimiz terasında ve Flydal Seyir Platformu'ndan göreceğiniz manzara ile büyüleneceksiniz. Zirveye çıkarken 180 derece açılı 10 virajlı yolda da ayrı bir heyecan yaşayacaksınız. Ayrıca Avrupa nın en derin gölü olan Hornindal Gölü görülecek ve Stryn adlı yerleşim beldesini göreceksiniz. Vadiye döndüğümüz de kalan zamanımızı değerlendirmek için Norveç ürünlerinin en kaliteli örneklerini bulabileceğiniz mağazalar sizi bekliyor. Gemimiz Geiranger limanından 19.00’da ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5.GÜN İskandinavya & Fiyord Itinerary Image 04.GÜN ALESUND(NORVEÇ) Alesund Limanı'na varış saati sabah 07.00. Burada arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği extra şehir turuna katılabilirler. Bugün ki turumuzda Axca Dağı'na çıkıp şehrin tepeden manzarasını gördükten sonra Giske topluluğunun iki önemli adasını dünyanın sayılı tüp tünellerini kullanarak ulaşacağımız Giske ve Godoy Adaları'nı ziyaret edeceğiz. Giske Normandiya olarak bilinen Norman yerlişimin ilk yönetecisi olan ünlü Viking Kralı Chieftain Rollo nun doğduğu yer olması sebebiyle Saga Adası olarak da anılmaktadır. Burada 1150 yılında geçmişte şapel olarak kullanılan eski mermer taş ile inşa edilmiş Tarihi Kiliseyi göreceğiz ve ardından Godoy Adası'na geçerek mükemmel görüntüsü ve manzarası ile Alnes Balıkçı Köyü'nü ve deniz fenerini göreceğiz. Norveç kırsal yaşamının tarihi hakkında bilgi sahibi olcağımız Sammore Açık Hava Müzesi'ni göreceğiz. Geri dönerken deniz balıkçılığının yanı sıra ringa ve morina balığının işlendiği ünlü Balıkçı Limanı'nı, eski bir ticaret merkezi olarak geçen Fjord Borgund ve modern mahalleler görerek şehir merkezine varacağız. Burada kısa bir serbest zamandan sonra gemimize döneceğiz.Gemimizin hareketi saat 17.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

6.GÜN İskandinavya & Fiyord Itinerary Image FLAAM(NORVEÇ) Sabah saat 08.00’da Flâm’ a varış. Gemimiz limana varana dek Sogna Fiyord'un güzelliklerini denizden seyredeceğiz. Sagne Fiyord'unun iç kısmında, dağlarla çevrili bir konumda bulunan bölge; yüksek şelaleler, görkemli dağlar, yeşil vadiler, berrak suları ile bilinen göller, sakin fiyordlar, taşlı yaylalar ve ormanlarla çevrili. Flâm, dik yamaçlarla denizin arasına yerleşmiş, gerçek misafirperverliği göreceğiniz sakinleriyle tipik bir Norveç kasabası. Naeroy Vadisi ve muhteşem güzellikteki iki şelaleye sahip bu doğa harikası kasabada zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Burada arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği extra “Flâm Turu “ na katılabilirler. Turumuzun ilk kısmında Norveç’in doğal güzellikleri arasında Flamsbana treni Mrydal’a, oradan da Voss kasabasına tren yolculuğu yapacağız. Sonrasında otobüsümüz ile, uzaktan gördüğünüz dağların arasından, şelalelerin başlangıcından... Döküldüğü vadileri... Gerçek Norveç somonu ve alabalık yuvaları nehirleri göreceğiz.1840'dan beri kuzeyin en popüler güzergâhı olan 13 zig-zag lı kanyonu Stalhaim Oteli'nin terasından kahvenizi yudumlarken seyredip zaman elverdiğince unutulmaz bir doğa şöleni yaşayacaksınız. Viking köyü Gudvangen ayrıca Tvinde şelalesi görüldükten sonra otobüsümüz bizi limana bırakacaktır. Gemimizin hareketi saat 18.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7.GÜN İskandinavya & Fiyord Itinerary Image DENİZDE SEYİR Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

8.GÜN İskandinavya & Fiyord Itinerary Image KIEL - HAMBURG - ISTANBUL HAVALIMANI Sabah saat 09.00’da Kiel’e varış. Kahvaltımızın ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip gemiden ayrılıyoruz ve Hamburg Havaalanı'na gitmek isteyen misafirlerimize transfer sağlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile de rehberimiz extra Hamburg Turu gerçekleştirip havaalanına geçiş sağlıyor. Check in ve pasaport işlemlerinden sonra TK 1664 sefer sayılı Türk Hava Yolları uçağı ile saat 18.25 da İstanbul'a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 22.40’da İstanbul'a varış. Turumuzun sonu.

OLUMSUZ KOŞULLAR DURUMUNDA REHBERİN PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK HAKKI VARDIR.

7.GECE

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Türk Havayolları ile İstanbul Havalimanı – Hamburg - İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıf uçak bileti

* MSC Virtuosa gemisinde seçeceğiniz kabin kategorisinde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama.

* Havaalanı-Liman- Havaalanı Transferler

* Havaalanı ve Liman Vergileri

* Türkçe Tur Liderliği Hizmeti (Grup 25 kişi olduğu takdirde.)

* Gemideki sabah, öğle, akşam yemekleri,

* Gemideki her gün ve gece için ayrıca düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar.

* Kaptanın hoş geldin partisi ve gala yemeği

* Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

* SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ(Türk vatandaşları için geçerlidir)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Gemide alınacak bütün alkollü ve alkolsüz içecekler

* Gemi veya rehberiniz tarafından düzenlenen ekstra turlar

* Fiyatlara dâhil olarak belirtilen servislerin dışında kalan her türlü servis, harcama ve hizmetler (kurutemizleme, doktor, telefon, internet, vs)

* Gemi personel servis ücreti (Gemide ödenir)

* Schengen vizesi (Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.)

* Yurtdışı çıkış fonu(harç pulu)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI
Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

Programda belirtilen saatler Türk Hava Yolları ve MSC Cruises şirketlerinden alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten Acentenizin sorumluluğu bulunmamaktadır. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acenteniz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapılabilir.

*Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurmak zorundadırlar.

*Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu edenler yemeklerini geminin başka restoranlarında da alma hakkına sahiptirler.

*Özellikle gemi seyahatiniz esnasında sizlere başkalarının telefon ile ulaşması son derece zordur. Geminin uydu sistemi ile görüşmeler sağlanabilir.

*Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından ortalama 250 Euro bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için)gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide alışveriş ve casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.

*Gemiye içki, ütü, saç kurutma makinası vb sokmak kesinlikle yasaktır.

*Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından önemlidir.

*Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

*Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da acenteniz sorumlu olmayacaktır. *Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir.

*Vize alımları için en az 15 iş günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız.

*Dünyada ki kredi krizi ve petrol üretimindeki azalmadan ötürü değişken petrol fiyatları vergilerde artışa neden olmaktadır.Tüm uluslar arası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları ve gemi şirketleri tarafından bu zamlar fuel surcharge adı altında belirtilir.. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda Acentenizin herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Gemi şirketinin ve Havayolunun biletine gelecek vergi, sigorta vb artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır

2.İptal Şartları

Aşağıdaki iptal şartları tur hareketine kalan gün adedini ve de toplam tur bedeli üzerinde kesilecek olan ceza miktarını belirtmektedir. Kayıt yapıldığı günden itibaren

---------- 121 gün kala kişi başı 100 € 120 gün ---------- 60 gün % 25 59 gün ---------- 30 gün % 50 29 gün ---------- 0 gün % 100

Uçak iptali havayolundan gelecek olan iptal şartlarına göre uygulanacaktır.

3.Vize Bilgileri

KARNAVAL TOUYR SİZLER İÇİN VİZE İŞLEMLERİNDE ARACI KURUMDUR!!! 140 EUR

İSKANDİNAVYA & FİYORD TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

 • BELLA İÇ
 • HAMBURG - KIEL (ALMANYA)-KOPENHAG (DANİMARKA)-DENİZDE SEYİR-HELLESYLT & GEIRANGER(NORVEÇ)-ALESUND(NORVEÇ)-FLAAM(NORVEÇ)
 • İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI
 • 0850 532 2636

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır Karnaval Tour. by Acente2